Turbodmychadlo a katalyzátor


Turbodmychadlo, zjednodušeně řečeno, dodává do motoru více vzduchu a tím zvyšuje jeho výkon. S postupem času dochází k opotřebení senzorů, které ovlivňují dodávání správného množství vzduchu a paliva do spalovacího prostoru. Z důvodu nesprávného množství vzduchu nebo paliva dochází v motoru k nesprávnému spalování a tím pádem k zanášení karbonových usazenin od vstřikovačů až po Turbodmychadlo. Oprava nebo výměna vadného turba je finančně velice náročná, pravidelnou dekarbonizací můžete těmto nechtěným nákladům předejít.

Katalyzátor se používá k snížení množství škodlivin výfukových plynů. V případě zanesení katalyzátoru přestává správně fungovat a je nutné jej vyměnit. Vodíková dekarbonizace dokáže katalyzátor efektivně a ekologicky vyčistit, čímž zvyšuje jeho životnost.

Dekarbonizace šetrně odstraňuje usazeniny nejen z turbodmychadla a katalyzátoru, ale také ze vstřikovačů, ventilů, svíček, lambda sondy, filtru pevných částic a také z pístů a pístních kroužků. Celý proces vodíkové dekarbonizace trvá v rozmezí 60 – 120 minut, podle obsahu motoru. Hlavní výhodou je, že není potřeba motor ani jeho části rozebírat.

Zavolat a objednat se

Dekarbonizaci a veškerý servis Vašeho vozu zajišťuje Autocentrum Ruman.