Vstřikovače a ventily


Vstřikovače se postupem času zanášejí karbonem, který se vytváří při spalování paliva. Zanesení vstřikovačů má za následek snížení výkonu motoru a zvýšení spotřeby paliva. Výměna vstřikovačů je poměrně nákladná záležitost, proto doporučujeme dekarbonizaci provádět aspoň každých 50.000 km. Na zanášení má také vliv použité palivo. Doporučujeme používat kvalitní palivo, které má čistší přísady, tím dochází k lepšímu spalování a vstřikovače se tak méně zanášejí.

Moderní motory fungují na bázi přímého vstřikování paliva, kdy je palivo vstřikováno pod tlakem přímo do válce a tam se míchá se vzduchem. Tento způsob je efektivnější a snižuje tak spotřebu paliva. Na druhou stranu neprochází palivo sacími ventily, takže se ventily automaticky nečistí. Auto se zanesenými ventily nezobrazuje výstrahu na palubní desce a dokonce ani při diagnostice.

Dekarbonizace šetrně odstraňuje usazeniny nejen ze vstřikovačů a ventilů, ale také ze svíček, lambda sondy, katalyzátoru, turbodmychadla, filtru pevných částic a také z pístů a pístních kroužků. Celý proces vodíkové dekarbonizace trvá v rozmezí 60 – 120 minut, podle obsahu motoru. Hlavní výhodou je, že není potřeba motor ani jeho části rozebírat.

Zavolat a objednat se

Dekarbonizaci a veškerý servis Vašeho vozu zajišťuje Autocentrum Ruman.